
Mad Mark
Biografia
Fabio Antoniali, urodzony 16 maja 1975 roku, pochodzenia włosko-szwajcarskiego, wcześnie zainteresował się muzyką. W wieku 12 lat fascynowali go m.in. Depeche Mode i Jean-Michel Jarre; rodzice podarowali mu pierwszą klawiaturę, co stało się początkiem muzycznej drogi.
Z czasem rozbudował sprzęt i nagrał pierwsze demo, testowane na szkolnych dyskotekach i imprezach. Doprowadziło to do kontaktu z wytwórnią Fresh Music, zainteresowaną wydaniem części materiału, jednak brak profesjonalnych możliwości miksu w jego studiu sprawił, że utwory nie zostały opublikowane.
Po ukończeniu edukacji w zakresie elektroniki Fabio, działając jako Mad Mark, przyjął zaproszenie producenta DJ Bobo – Gutze Gautschi – by współtworzyć i wzmacniać studio nagraniowe Fresh Music. Równolegle ukończył kurs AES Studio Technician i zdał egzaminy, uzyskując kwalifikacje technika studia. Razem z przyjacielem Svenem Luv rozpoczął też karierę DJ-a, grając w lokalnym Terminusie i na imprezach w regionie, a później również poza okolicą Olten, m.in. w klubach House Café, Jail i Heaven.
W 1996 roku poznał w Bazylei DJ Antoine, który po ukończeniu produkcji „Sound of my Life” potrzebował remixów. Mad Mark przygotował je w krótkim czasie; utwór ukazał się w holenderskiej wytwórni Anvers Records i trafił na liczne składanki. Kolejne wydawnictwa, zwłaszcza w Groove Inc., zwiększyły rozpoznawalność, a w 1997 przyszły pierwsze bookingi m.in. w Sensor Club, Paradise i Private House.
Sukcesy producenckie sprawiły, że do współpracy zgłaszali się kolejni DJ-e: Dream, Energy, Max B.Grant (techno/trance), a także DJ Antoine, Leon Klein i EDX (house). W 1999 roku Mad Mark i DJ Antoine założyli firmę Global Productions GmbH, label Session Recordings oraz wydawnictwo 100% Hype. W tym okresie regularnie grał na Tarot-Friday-Parties, Afterhours i Late Nite w klubie OXA w Zurychu, a także w House Café, Terminusie, Prince w Lugano oraz w Kaufleuten Zürich (noce Houseworks). Pojawiał się też na dużych wydarzeniach organizowanych m.in. przez Houseplosion, Albisriederhaus, HouseW@RP i Groove Lift, co pozwalało testować nowe produkcje na parkiecie.
W 2001 duet Antoine/Mad Mark wydał singiel (You're my) Disco Sensation (na różnych labelach, m.in. Oxyd, Polydor/Zeitgeist, NoiseTraxx i Spinnin) oraz przygotował liczne remiksy, w tym Never gonna give you up i Let's do it again. Latem 2001 ukazały się Show me love – 2001 Remixes, wydane we współpracy z BMG Ariola Munich na nowo powstałym labelu Egoiste. Pierwsze oficjalne wydawnictwo Egoiste miało mocny odbiór; planowana pierwotnie jako pierwsza pozycja francuska produkcja Orange („Can you feel it”) została szybko udzielona na licencji EastWest/Warner, przez co nie trafiła na Egoiste.
Te sukcesy otworzyły też drzwi koncertowo: zagrał m.in. w Phonodrome (Hamburg) i Dragon Club (Kolonia), a w Szwajcarii wśród ważnych momentów znalazły się Motion Dance Festival, Energy Rave, Mainstation Party oraz Houseworks w całym kraju (Terminus, H2O, Kaufleuten, Level Club).
W latach 2002–2003 był bardzo aktywny jako DJ w klubach w całej Szwajcarii i za granicą (Włochy, Niemcy, Hiszpania), równolegle prowadząc projekty producenckie i labelowe. Wydania takie jak Shake It (Move A Little Closer), So Right (moniker powiązany z Axwell) oraz Shined On Me (z remiksem DJ Antoine vs Mad Mark) na Egoiste i Houseworks wzmocniły pozycję labeli na rynku międzynarodowym. Został też poproszony o produkcję utworu dla szwajcarskiej gwiazdy pop Nubya: Happiness, który trafił na album My Wish, notowany na listach i grany w ważnych szwajcarskich stacjach radiowych.
Po wielu wydawnictwach jako DJ Antoine vs Mad Mark, Global Brothers i The House Rockers, Mad Mark wypuścił debiutancki singiel solowy Ain't No Big Thing w Session Recordings. Utwór został wylicencjonowany na wyłączność do Musique De Salon w Belgii i pojawił się na wielu kompilacjach. W 2004 roku zagrał po raz pierwszy w Kijowie (Ukraina) i w Warszawie (Polska) u boku Wawa. W tym samym roku podczas WMC zaprezentowano kolejną produkcję DJ Antoine vs Mad Mark „Disco Inferno” (z udziałem Cyndi Lauper), uznawaną przez wielu DJ-ów za jeden z najlepszych numerów WMC 2004.
Na początku 2005 roku jego remix z Astonem Martinezem do „Aurora” Alexa Neri (Planet Funk) trafił do sprzedaży i sprawdził się na parkietach. Zagrał pierwszy koncert w Moskwie (Club Skazka), wrócił do Hamburga na cykl „Do The Hip!” z Syke’N’Sugarstarr w China Lounge, a we wrześniu 2005 serie eventów Houseworks i Egoiste ruszyły z Mad Mark jako special guest w Fabrique Club w Moskwie. Produkcyjnie rok 2005 obejmował m.in. I'm In Love, Take Me Away, remiksy Believe In Me oraz remix DJ Antoine vs Mad Mark do Housemuzik (Subliminal Records).
W 2006 roku ukazała się jego pierwsza kompilacja DJ-mix: ósmy tom „Double House”, związany z comiesięczną imprezą house w klubie Oxa w Zurychu. Płyta dotarła do 4. miejsca oficjalnej listy w Szwajcarii i zebrała bardzo dobre opinie. Przygotował też remix Always And Forever, planowany do wydania na Egoiste oraz w brytyjskim Positiva.
