
Bingo Players
Biografia
Bingo Players to holenderski duet DJ-ów i producentów, tworzony przez Maarten Hoogstraten i Paul Bäumer, grający house, electro, techno i big room.
Odnieśli kilka sukcesów na elektronicznych listach przebojów: w listopadzie 2009 ich remake Devotion osiągnął pierwsze miejsce ogólnego zestawienia Beatport i pozostał tam przez dwa tygodnie.
Już w 2008 roku ich współpraca z Chocolate Puma nad utworem Touch Me (wydanym na Strictly Rhythm/Defected) również dotarła na szczyt Beatport i trafiła na kompilacje takie jak Defected In The House oraz Sensation White.
Ich remix Wanna Go Again autorstwa ErickE zdominował listę Dance Tunes i był grany przez DJ-ów takich jak Noir, Sander van Doorn i Patric La Funk.
We wrześniu 2008 singel Get Up uzyskał szerokie wsparcie od Laidback Luke, A Trak i Crookers, a także znalazł się na kompilacji I LOVE TECHNO! 2008 miksowanej przez Boys Noize.
Kolejne wydawnictwo, Chop, stało się klubowym hitem, osiągając drugie miejsce na Beatport i utrzymując się w top 10 przez kilka tygodni.
Remiksy dla artystów takich jak Joachim Garraud (Are You Ready), Sir James (Special), Ron Caroll (Bump To Dis) i Kristine W (Feel What You Want) były również wysoko oceniane na Beatport.
W 2009 kolejna współpraca z Chocolate Puma nad Disco Electrique osiągnęła drugie miejsce na Beatport.
Duet otrzymał wsparcie od wielu renomowanych DJ-ów, m.in. David Guetta, Axwell, Fedde le Grand, Martin Solveig, Laidback Luke, Roger Sanchez, Sander Van Doorn i Sebastian Ingrosso, oraz występował w klubach na całym świecie i na festiwalach międzynarodowych, takich jak Creamfields w Wielkiej Brytanii.
Niestety, Paul Bäumer zmarł 17 grudnia 2013 na raka; Maarten Hoogstraten kontynuował działalność duetu.
